انتقال حرارت دستگاه ها

انتقال حرارت (heat transfer) ناشی از اختلاف دمای بین دو جسم یا جسم با محیط اطراف است. راه های مختلفی برای انتقال حرارت وجود دارد اما نکته‌ای که حائز اهمیت است استفاده از موادی در ساخت قطعات با ضریب انتقال حرارت بالاست چرا که اگر دمای قطعه­‌ی در حال کار سریعا خنک نشود ممکن است آسیب جدی به سیستم وارد شود.

انتقال حرارات دستگاه ها

پخش حرارتی دستگاه دستی: فن‌آوری کاهش گرما با چالش‌های جدیدی روبرو شده است چرا که تلفن‌های همراه و سایر دستگاه‌های قابل حمل نظیر لپ تاپ و تبلت با افزایش نگرانی در مورد گرما مواجه هستند. مس یا آلومینیوم روکش شده با استیل می‌تواند راه حلی برای این نگرانی‌ها ارائه دهد زیرا آنها علاوه بر قابلیت جوشکاری خوب و زیبایی ظاهری از نظر حرارتی نیز نسبت به نمونه‌های سنتی ارجحیت دارند.

انتقال حرارات دستگاه ها
انتقال حرارات دستگاه ها

تابلوهای مدار چاپی: پوشاندن یک هسته از جنس اینوار (آلیاژی نیکل_آهن با 36 درصد نیکل) با ورق‌هایی از جنس مس یک لایه فلزی محدودکننده تولید می‌کند که توسط صنایع خواهان مانند: صنایع بسته‌بندی الکترونیکی، کاهش دهنده‌های گرما و تابلوهای سیم‌کشی چاپی استفاده می‌شود. این مواد راه حل‌های بسیاری برای رفع مشکل انتقال حرارت ارایه می‌دهند.

انتقال حرارات دستگاه ها
انتقال حرارات دستگاه ها

فویل‌های بریزینگ تیتانیومی: از فویل‌های بریزینگ شده مبتنی بر تیتانیوم برای رفع چالش‌های فنی آلیاژهای تیتانیوم می‌توان استفاده کرد. کاربردهای بریزینگ شامل اگزوز موتور جت، هوافضا و مبدل‌های حرارتی صنعتی هستند. فیلرهای بریزینگ که به صورت فویل هستند، کیفیت ثابت سازگارتری نسبت به پودر بریزیگ که مستعد تغییر اندازه ذرات است فراهم می‌کند.

تهران، رسالت، خیابان هنگام، خیابان دانشگاه، دانشگاه علم و صنعت ایران
شنبه - پنجشنبه: 7:00-18:00
کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت محفوظ میباشد.