ذخیره انرژی عبارت است از ضبط انرژی تولید شده در یک زمان برای استفاده در زمان بعدی. ذخیره انرژی تداوم تأمین انرژی را تضمین می کنند و قابلیت اطمینان سیستم را بهبود می بخشند.باتری ها از رایج ترین سیستم های ذخیره انرژی محسوب می شوند.امروزه استفاده از مواد کلد شده در وسایل ذخیره انرژی باعث افزایش عملکرد آن ها شده است.

ذخیره انرژی

باتری های دکمه ای: یک از مهم ترین کاربرد های مواد کلد شده در صنعت باتری های دکمه ای است که هم به عنوان سرپوش آندی و هم کاپ کاتدی مورد استفاده قرار می گیرد. در هر حالت، ورق کلدینگ به دلیل ویژگی­های چند لایه منحصر به فرد، به ویژه عملکرد بهتر برای انرژی های بالاتر ، یاتری­های کوچکتر استفاده شده در سمعک­ها و سایر وسایل الکترونیکی انتخاب ارجح است.

ذخیره انرژی
ذخیره انرژی

باتری های لیتیوم_یونی: راه حل های مختلف کلدینگ برای اتصال کاتد و آند به پایانه های باتری مادربرد استفاده می شود. به عنوان مثال، اتصال لبه ای مس به آلومینیوم که از طریق اتصال نوردی قابل انجام است که می توان از آن برای جایگزینی زبانه های کاتد یا آند برای ساده کردن آن استفاده کرد.

ذخیره انرژی
ذخیره انرژی

همچنین می توان از ورق 5 لایه با ترکیب نیکل/استیل/مس/استیل/نیکل برای جایگزینی نیکل خالص استفاده شده در ساختار باتری های لیتیوم-یونی استفاده کرد. از ویژگی های این ورق 5 لایه می توان به مقاومت الکتریکی  پایین تر ، مقاومت در برابر خوردگی عالی ، مشخصات عالی برای جوش و لحیم کاری ، و در نهایت هزینه کمتری نسبت به نیکل خالص اشاره کرد.

ذخیره انرژی
ذخیره انرژی

زبانه های مس / نیکل ، اتصال آند مس به ترمینال منفی قوطی را بهبود می بخشد. Ni / Cu / Ni همچنین در کاربردهای انرژی بالاتر مزایای حرارتی را ارائه می دهد. ورق های نیکل/ مس رسانایی بالایی با کاهش تولید گرما و بهبود ایمنی فراهم می کند.

ذخیره انرژی

فلزات تزئینی مختلف مانند مس ، آلومینیوم، نقره یا استیل را می توان به عنوان نوار بر روی انواع فلزات پایه متصل کرد. مواد کلد شده به صورت نوار باریک ( (Inlay Clad Metal برای کاربرد های خاص مانند خودروهای ترکیبی الکتریکی ، تبدیل نیرو و ذخیره انرژی یک انتخاب ارجح محسوب می شود.

ذخیره انرژی
ذخیره انرژی
تهران، رسالت، خیابان هنگام، خیابان دانشگاه، دانشگاه علم و صنعت ایران
شنبه - پنجشنبه: 7:00-18:00
کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت محفوظ میباشد.